“ inspiring technologies ”

  • Bu kontrolörler uç iklim, titreşim, darbe ve ani dalgalanma gerilimlerine dayanır.
  • Fieldbus'dan bağımsızdır ve dağıtılmış fieldbus sistemleri için idealdir.
  • PFC200 XTR Kontrolörler gömülü Linux işletim sistemine ve CODESYS 3 tabanlı e!RUNTIME ortamına sahiptir.

Zorlu Koşullarda Güvenilir: PFC200 XTR Kontrolör

Zorlu ortamlar ve Ex alanları için PFC200 XTR Denetleyici: Mühendislik, diğer kontrolörlerin nerede arızalandığını denetleme ve görselleştirme!

PFC200 XTR Kontrolör ile WAGO, eşsiz ve zorlu ortamlarda oldukça başarılı sağlam bir aygıt sunuyor. İlave koruyucu ekipman gerektirmeyen kontrolör, -40 ila +70 °C arasındaki sıcaklık dalgalanmalarına meydan okuyor, 5 kV'a kadar olan darbe gerilimine oldukça dayanıklı, enterferansa bağışık ve 5g'ye kadar titreşime dayanıklı. CODESYS V3 ve gerçek zamanlı özellikli Linux® işletim sistemi tabanlı e!RUNTIME ortamı sayesinde bu PLC, otomasyon görevleriniz için etkili bir kontrol sistemidir. Buna, tipik bir otomasyon sisteminin sağlayabileceğinden daha fazlasını talep eden mekanlar dahildir.

Avantajlarınız:

  • Linux® gerçek zamanlı işletim sistemi
  • CODESYS 2 ve e!COCKPIT (CODESYS 3) için runtime sistem
  • Telekontrol protokolleri
  • Zorlu ortamlar için kapsamlı XTR komponentleri ürün gamı

PFC200 XTR Kontrolörü Başarılı Yapan Faktörler

Oldukça Sağlam

PFC200 XTR, hem −40°C'ye kadar dondurucu soğuktan hem de +70°C'ye kadar kavurucu sıcaktan etkilenmez . 5000 m'lik maksimum onaylı çalışma yüksekliği, öne çıkan bir diğer özelliktir. Yüksek bir dağdaki istasyonun seyrek havasında bile sistem, yüksek performansını ve kullanılabilirliğini etkileyici bir şekilde gösterir. PFC200 XTR, 5 kV'a kadar darbe akımlarına karşı daha yüksek bağışıklık, daha düşük enterferans EMC emisyonu ve EMC enterferansına karşı daha yüksek duyarsızlık sağlayarak neredeyse her uygulamada sorunsuz çalışma temin eder.

Gömülü Linux

Tüm kontrolü almaya hazır, sağlam ve güvenilir bir işletim sistemini doğrudan kullanmayı tercih eden kullanıcılar için gömülü Linux mevcuttur. Gerçek zamanlı Linux® yazılımı, istenildiği anda kaynak kodu kullanıcının belirli ihtiyaçlarına adapte eden açık kaynak kodu kullanımının getirdiği esneklik de dahil çok sayıda avantaj sağlar. Diğer büyük bir avantaj ise: Temel görüntüye açık kaynak paketlerini entegre ederek veya harici CODESYS kütüphaneleri ile PFC200'de kontrol uygulamanızın fonksiyonlarını genişletebilmenizdir.

CODESYS 2 ve 3

CODESYS 3 ve gerçek zamanlı özellikli Linux® işletim sistemi tabanlı e!RUNTIME ortamı sayesinde bu PLC, otomasyon görevleriniz için etkili bir kontrol sistemidir. Buna, tipik bir otomasyon sisteminin sağlayabileceğinden daha fazlasını talep eden mekanlar dahildir. PFC200 XTR Kontrolör, çift işletim sistemi içermesi dolayısıyla da öne çıkmaktadır. Projelerinizi tasarlamak için ister CODESYS 3 tabanlı e!COCKPIT mühendislik yazılımını seçin; ister CODESYS 2 tabanlı WAGO-I/O-PRO'yu.

Telekontrol Protokolleri

PFC200 modelleri telekontrolörler olarak da kullanılabilmektedir. IEC 60870-5-101, -103, -104, IEC 61850 ve IEC 61400-25 telekontrol protokollerin ilaveten DNP3 iletişim standardını da desteklerler. Arayüzler zorlu olsa bile: PLC'nin, farklı sayıda iletişim arayüzüne sahip iki versiyonu mevcuttur – ya iki adet ETHERNET bağlantısı ve bir adet RS-232/RS-485 arayüzü ya da iki adet ETHERNET bağlantısı, RS-232/RS-485, CAN, CANopen, ve PROFIBUS DP slave arayüzleri.

Zorlu Koşullarda Mühendislik, Kontrol ve Görselleştirme

CODESYS V3 ve gerçek zamanlı özellikli Linux® işletim sistemi tabanlı e!RUNTIME ortamı sayesinde bu PLC, otomasyon görevleriniz için etkili bir kontrol sistemidir. Buna, tipik bir otomasyon sisteminin sağlayabileceğinden daha fazlasını talep eden mekanlar dahildir. PFC200 XTR Kontrolör, çift işletim sistemi içermesi dolayısıyla da öne çıkmaktadır: Projelerinizi tasarlamak için ister CODESYS 3 tabanlı e!COCKPIT mühendislik yazılımını seçin; ister CODESYS 2 tabanlı WAGO-I/O-PRO'yu.

Fast and Cost-Effective Operation of Machines and Systems

In addition to the well-established CODESYS V2 runtime system, the PFC200 Controller also features the CODESYS V3-based e!RUNTIME system. This allows the controller to perfectly support the transition to CODESYS V3. Using this convenient and simple runtime system along with the integrated Web visualization application, you can quickly and efficiently carry out even complex automation tasks. The controller satisfies the requirements of traditional engineering disciplines, such as mechanical engineering, while tackling the toughest technical demands of fields like power supply, shipbuilding and the on/offshore industries.

Large Memory, Fast Processor and Numerous Communication Interfaces

The features are impressive: Despite its compact size, WAGO’s programmable logical controller (PLC) carries all the vital interfaces and even includes two RJ-45 and RS-232/RS-485 ports, depending on the version you select. The ETHERNET interfaces can be configured independently, meaning two separate networks can be configured with the PLC. The two ETHERNET ports can function as an ETHERNET switch to create a line topology. The SD card slot provides additional functionality, such as allowing large image files to be stored on an SD card for Web visualization.

The rugged plastic controller housing includes a Cortex A8 processor with speed up to 1 GHz, along with up to 512 MB of RAM for exceptionally high operating speeds. The largest possible program and data memory of 1.5 GB also provides the PFC200 with sufficient reserves for complex control tasks. Large memory, a fast processor and numerous communication interfaces for complex control tasks.

Easy Familiarization, Easy Switchover from Other Programming Languages

Incorporating the well-established CODESYS industrial standard makes initial startup even faster. Besides six different IEC 61131 programming languages (IL, LL, FBD, ST and FC) and CFC, ambitious users can also write their projects in C/C++, PHP or shell scripts. Programs and libraries created in any type of programming language are compatible with CODESYS applications.

Fast Fieldbus Configuration

The CAN, CANopen, PROFIBUS DP and Modbus TCP/UDP/RTU protocols allow flexible connection to fieldbus systems and external input/output devices. These fieldbus systems can be configured directly in the e!COCKPIT network view. The ETHERNET interfaces also support all common protocols such as DHCP, DNS, NTP, FTP and HTTP. A secure connection is provided via SSH, HTTPS and FTPS.

Interference-Free and Secure Connection via OpenVPN and IPsec

The controller connects to the mobile network via encrypted Virtual Private Network (VPN) access and supports both the OpenVPN and IPsec protocols. A VPN tunnel connects the controller to the network via GPRS and transmits all the data encrypted via SSL and TLS, ensuring perfect protection of the data against unauthorized access. The VPN can also be configured using the Web-Based Management on the controller.

Ürünler

Büyük ya da küçük her türlü kontrol görevi uygun maliyetli olmalıdır. WAGO, her görev ve gereklilik için doğru kontrolöre sahiptir.

EMEA Technology

Minimum Alanda Maksimum Performans: PFC100

Kompakt bir gövdede farklı çıkışlar! PFC100 Kontrolör ile WAGO, zorlayıcı bir maliyet-fayda oranında kusursuz donatılmış bir kontrolör sunar.

EMEA Technology

En Güçlü Kontrolör Serimiz: PFC200

WAGO'nun PFC200 Kontrolörleri endüstri, proses ve yapı otomasyonunda geniş bir uygulama aralığı için idealdir.

EMEA Technology

Çok Yönlü Kontrolörlerimiz: Kontrolörler 750

WAGO'nun 750 Serisi Kontrolörleri endüstri, proses ve yapı otomasyonunda geniş bir uygulama aralığı için idealdir.

EMEA Technology

Uç Ortamlar için: 750 XTR Kontrolörler

Uç ortamlarda sınırsız otomasyon – 750 XTR Kontrolörler

EMEA Technology

Minimum Alanda Maksimum Performans Kompakt Kontrolör 100

Entegre I/O'lara sahip yeni Kompakt Kontrolör, daha küçük otomasyon çözümleri için mükemmeldir.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek