“ inspiring technologies ”

Avantajları:

  • e!COCKPIT ile ekonomik proje planlaması
  • Ölçeklenebilir kontrol teknolojisi ile gelecek işlere hazır
  • Güvenlik paketleri cihaz üzerinde veri güvenliği sağlar

PFC100 Kontrolör

Hızlı bir CPU, büyük miktarda veri işleme desteği, e!COCKPIT, Linux® ve birden fazla arayüzlü bir runtime sistem ile SSL/TLS şifreleme, VPN ve güvenlik duvarı aracılığıyla siber güvenlik: İşte PFC100 Kontrolörün sundukları!

Kompakt bir gövdede farklı çıkışlar! PFC100 Kontrolör ile WAGO, zorlayıcı bir maliyet-fayda oranında kusursuz donatılmış bir kontrolör sunar: Bu PLC, Linux® ve CODESYS dünyasının en iyi özelliklerini tek bir cihazda bir araya getirir. Bu kompakt kontrolör (PLC) sadece endüstriyel proses uygulamaları için değil makine mühendisliği uygulamaları için de esnek bir çözüm sunar.

PFC100 Kontrolör ile avantajlarınız:

  • e!COCKPIT Mühendislik Yazılımı aracılığıyla maliyet etkin konfigürasyon
  • SSL/TLS şifreleme, VPN ve güvenlik duvarı aracılığıyla siber güvenlik
  • Entegre Web Sunucusu
  • microSD kart
  • HTML5'te web görselleştirmesi
  • Linux® gerçek zamanlı işletim sistemi

PFC100 Kontrolörü Başarılı Yapan Faktörler

Gelişmiş, Ekonomik ve Etkin Konfigürasyon

PFC100 Kontrolör, donanım konfigürasyonları, programlama, simülasyonlar ve karmaşık kontrol görevlerinin görselleştirilmesi için kullanılan WAGO'nun e!COCKPIT Mühendislik Yazılımına sorunsuz entegre edilebilir. Sıkı entegre otomasyon yazılımı ve kontrolör donanımı, gelişmiş ve sezgisel CODESYS V3 tabanlı mühendislik için ideal bir platform sunar. Kontrolör, Modbus TCP İstemci/Sunucu veya açık kaynak TCP/UDP iletişimi gibi protokolleri destekler. Seri arayüz, istemci ve sunucu olarak Modbus RTU'yu da destekler.

Geniş Donanımlı

Programlanabilir lojik kontrolörün özellikleri etkileyici: İç tarafında PFC100, bu kontrolör sınıfı için yüksek işlem performansı sunan bir 600 MHz Cortex A8 işlemci içerir. Modele bağlı olarak kontrolör iki ETHERNET arayüzü, bir RS-232/RS-485 arayüzü veya bir DIP switch'e sahiptir. ETHERNET portları, hat topolojisi oluşturmak için ETHERNET switch'ler olarak da kullanılabilir. Gerekirse kontrolör kullanılarak iki ayrı ağ kurulabilecek şekilde ayrı ayrı yapılandırılabilmeleri (DUAL LAN) ek bir avantaj. Web'de görüntülemek için daha büyük görüntü dosyaları bir SD karta kaydedilebilir.

Kompakt Tasarım Maliyet Tasarrufu Sağlar

Hem PFC100 hem de WAGO-I/O-SYSTEM, inanılmaz derecede yerden tasarruf sağlayan DIN raya montaj için kompakt bir tasarıma sahip. Bu, kumanda panosu boyutlarını minimize eder, kurulum yerinden tasarruf sağlayarak maliyet tasarrufu sağlar ve karmaşık sistemlerin daha az yer kaplayacak şekilde üretilmelerini sağlar. Kontrolör, HTML5'de görselleştirme için kendi web sunucusuna sahiptir. Doğrudan kontrolörden VPN bağlantıları kurulabilir. Bu, ilave yatırım maliyetlerine olan ihtiyacı azaltır.

Gelecek Gereksinimler için Yatırım Koruması

Son ancak aynı derecede önemli olarak, WAGO'nun kullanıcı dostu kontrolörü, uzun vadeli otomasyon için yüksek derecede yatırım güvenliği sunan akıllı bir çözüm. Basit kablolama ve kolayca değiştirilebilir I/O komponentleri, gereksiz hataları engellerken kısa kurulum süreleri sağlayan ek bir avantaj. Ölçeklenebilir I/O sistemi, ayrı ayrı makinelerin ve tüm sistemlerin otomasyonunu sağlar. 500+ farklı I/O modülünden oluşan geniş ürün yelpazesi, yeni veya değişen uygulamalara kolay adaptasyon için maksimum esneklik ve fonksiyonel çeşitlilik sunar.

SSL/TLS Şifreleme ile Siber Güvenlik

Verinizi bilgisayar korsanlarına ve başka her türlü yetkisiz erişime karşı koruyun! Endüstriyel sistemlerin İnternet üzerinden birbirlerine bağlanması, kontrol sistemlerini siber saldırılara daha açık hale getirdi. PFC100 SSL/TLS, SSH, VPN ve güvenlik duvarı dahil kapsamlı güvenlik paketleri sunar. Bu yüksek düzeyli koruma kontrolörün, makineler ve sistemlere yönelik bir saldırının etkilerini azaltmasını sağlar.

Gömülü Linux

Tüm kontrolü almaya hazır, sağlam ve güvenilir bir işletim sistemini doğrudan kullanmayı tercih eden kullanıcılar için gömülü Linux mevcuttur. Gerçek zamanlı Linux® yazılımı, istenildiği anda kaynak kodu kullanıcının belirli ihtiyaçlarına adapte eden açık kaynak kodu kullanımının getirdiği esneklik de dahil çok sayıda avantaj sağlar. Diğer büyük bir avantaj ise: Temel görüntüye açık kaynak paketlerini entegre ederek veya harici CODESYS kütüphaneleri ile PFC200'de kontrol uygulamanızın fonksiyonlarını genişletebilmenizdir.

CODESYS

Tüm WAGO Kontrolörleri, yüksek performanslı CODESYS endüstri standardı ile uyumludur. Bu, IEC 61131-3 PLC programlama dillerinde (ST, FBD, LD, IL, SFC ve CFC) yazılım geliştirme sağlar. Güvenilir bir programlama ortamı olan CODESYS, geliştiricilere rehberlik ederek yazılımı yeniden öğrenmeden mevcut programları tekrar kullanmalarına ve daha da geliştirmelerine imkan tanır. Başka bir ifade ile Nesneye Dayalı Programlama (OOP) veya modern görselleştirme teknolojileri gibi modern paradigmalar kullanılabilmektedir.

Ürünler

Büyük ya da küçük her türlü kontrol görevi uygun maliyetli olmalıdır. WAGO, her görev ve gereklilik için doğru kontrolöre sahiptir.

EMEA Technology

En Güçlü Kontrolör Serimiz: PFC200

WAGO'nun PFC200 Kontrolörleri endüstri, proses ve yapı otomasyonunda geniş bir uygulama aralığı için idealdir.

EMEA Technology

Uç Uygulamalar için: PFC200 XTR

Uç ortamlar için PFC200 XTR Kontrolörler: Diğer kontrolörlerin pes ettiği yerlerde mühendislik, kontrol ve görselleştirme.

EMEA Technology

Çok Yönlü Kontrolörlerimiz: Kontrolörler 750

WAGO'nun 750 Serisi Kontrolörleri endüstri, proses ve yapı otomasyonunda geniş bir uygulama aralığı için idealdir.

EMEA Technology

Uç Ortamlar için: 750 XTR Kontrolörler

Uç ortamlarda sınırsız otomasyon – 750 XTR Kontrolörler

EMEA Technology

Minimum Alanda Maksimum Performans Kompakt Kontrolör 100

Entegre I/O'lara sahip yeni Kompakt Kontrolör, daha küçük otomasyon çözümleri için mükemmeldir.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek