“ inspiring technologies ”

  • Bu PLC'ler hem standart hem de zorlu ortamlarda küçük kontrol uygulamaları için uygundur.
  • Fieldbus'dan bağımsızdır ve dağıtılmış fieldbus sistemleri için idealdir.
  • Bu kontrolörlerin, uç ortam uygulamaları için 750 XTR modelleri de mevcuttur.

PFC200 Kontrolör

e!COCKPIT (CODESYS V3 ve Linux®) sayesinde projelerinizi PFC200 Kontrolör ile daha da kolay ve rahat geliştirin, kontrol edin ve görselleştirin.

Yeni ürünleri piyasaya daha hızlı sürün ve yatırım geri dönüşünü daha çabuk alın: WAGO yeni uçtan uca yazılım mühendisliği ile size her ikisini de sunuyor. CODESYS tabanlı runtime ortamı ve gerçek zaman özellikli Linux® işletim sistemi sayesinde PFC200 Kontrolör, otomasyon uygulamalarınız için etkili bir kontrol çözümü.

PFC200 Kontrolör ile avantajlarınız:

  • IEC 61131-3'e göre programlama
  • Yüksek düzeyli dillerle birleştirilebilir
  • PLC ve IT fonksiyonlarının tümü tek cihazda
  • Birden fazla arayüz, fonksiyon ve uygulama alanı
  • Yüksek siber güvenlik standartları (SSL, SSH, OpenVPN ve güvenlik duvarı)
  • CODESYS V2 ve V3 için runtime sistem
  • Mobil iletişim üzerinden uzaktan erişim

PFC200 Kontrolörü Başarılı Yapan Faktörler

Makineler ve Sistemlerin Hızlı ve Maliyet Etkin Kullanılması

Oturmuş CODESYS V2 runtime sistemine ilaveten PFC200 Kontrolör, CODESYS V3 tabanlı e!RUNTIME sistemini de içermektedir. Bu nedenle bu kontrolör, CODESYS V3'e geçişi kusursuz olarak desteklemektedir. Entegre web görselleştirme uygulamasının yanı sıra bu pratik ve basit runtime sistemini kullanarak karmaşık otomasyon görevlerini bile çabucak ve etkili bir şekilde yapabilirsiniz. PFC200 Kontrolör, makine mühendisliği gibi geleneksel mühendislik disiplinlerinin gerekliliklerini karşılarken güç besleme ve kıyı/açık deniz sektörleri dahil yeni alanların en zorlu teknik taleplerinin üstesinden gelmektedir.

Kolay Aşina Olma, Diğer Programlama Dillerinden Kolay Geçiş

Oturmuş CODESYS endüstri standardının kullanılması başlangıcı daha da hızlandırır. Standart IEC 61131 programlama dillerinin (IL, LL, FBD, ST, FC ve CFC) yanı sıra istekli kullanıcılar projelerini C/C++, PHP ve shell script'ler ile de yazabilir. Her türlü programlama dili ile oluşturulmuş programlar ve kütüphaneler, CODESYS uygulamalarıyla uyumludur.

Gömülü Linux

Tüm kontrolü almaya hazır, sağlam ve güvenilir bir işletim sistemini doğrudan kullanmayı tercih eden kullanıcılar için gömülü Linux mevcuttur. Gerçek zamanlı Linux® yazılımı, istenildiği anda kaynak kodu kullanıcının belirli ihtiyaçlarına adapte eden açık kaynak kodu kullanımının getirdiği esneklik de dahil çok sayıda avantaj sağlar. Oldukça kararlı olmasının yanı sıra bu dayanıklı işletim sistemi aktif açık kaynak topluluğu aracılığıyla sürekli optimizasyon sunarak sizi hem güncel hem de geleceğe adapte olmaya hazır tutar – özellikle söz konusu güvenlik olduğunda.

Büyük Bellek, Hızlı İşlemci ve Çok Sayıda İletişim Arayüzü

Özellikler etkileyici: Kompakt boyutuna rağmen WAGO'nun programlanabilir lojik kontrolörü (PLC) hayati tüm arayüzlerin yanında seçtiğiniz modele bağlı olarak iki RJ-45 ve RS-232/RS-485 portu içerir. Çok yönlülükte son nokta için ETHERNET arayüzleri, bağımsız olarak yapılandırılabilir, başka bir ifade ile PLC ile iki ayrı ağ yapılandırılabilir. İki ETHERNET portu, bir hat topolojisi oluşturmak için ETHERNET switch olarak işlev görebilir. SD kart yuvası, web'de görüntülemek için daha büyük görüntü dosyaları bir SD karta kaydetmek gibi ilave fonksiyonlar sağlar.

Sağlam plastik PLC gövdesi, olağanüstü hızlı işlem hızları için 256 MB RAM ile desteklenen bir 600 MHz Cortex A8 işlemci barındırır. Büyük, dinamik olarak dağıtılabilir 80 MB program ve veri belleği de, karmaşık kontrol görevleri için rezerv sağlar.

Hızlı Fieldbus Konfigürasyonu

CANopen, PROFIBUS DP ve MODBUS TCP/UDP/RTU protokolleri fieldbus sistemlerine ve harici giriş/çıkış aygıtlarına esnek bağlantı sağlarlar. Fieldbus sistemleri doğrudan, WAGO'nun kullanımı kolay e!COCKPIT geliştirme ortamında konfigüre edilebilirler. ETHERNET arayüzleri DHCP, DNS, NTP, FTP ve HTTP gibi sık kullanılan tüm protokollerini de desteklerler. SSH, HTTPS ve FTPS üzerinden güvenli bağlantı sağlanır.

OpenVPN ve IPsec üzerinden Girişimsiz ve Güvenli Bağlantı

Kontrolör mobil ağa, şifreli Sanal Özel Ağ (VPN) erişimi üzerinden bağlanır ve hem OpenVPN hem de IPsec protokollerini destekler. Bir VPN tüneli, kontrolörü GPRS üzerinden ağa bağlar ve tüm şifreli verileri SSL ve TLS üzerinden ileterek veriyi yetkisiz erişimlere karşı mükemmel bir şekilde korur. VPN, kontrolörde Web Tabanlı Yönetim kullanılarak da yapılandırılabilir.

Use Applications More Quickly with Docker

Docker container technology speeds up software development, testing and deployment, since its handling is based on the behavior of apps. WAGO’s line of PFC200 Controllers now makes it possible to exploit these advantages on an embedded platform. In order to be able to react cost-efficiently to ever shorter product cycles in production, production must be networked and become more flexible and agile. Software is required to support factories in meeting new production requirements. However, the preparations for development, testing, delivery and distribution are anything but easy, especially on embedded platforms: Installing and configuring the programs is often laborious, which takes time and slows the digital transformation in companies.

Telecontrol Protocols

The PFC200 XTR variants can also be used as telecontrollers. In addition to the IEC 60870-5-101, 103, -104, IEC 61850 and IEC 61400-25 telecontrol protocols, they also support the DNP3 communication standard. Even the interfaces are compelling: The controller is available in two versions with different numbers of communication interfaces – either two ETHERNET connections and an RS-232/RS-485 interface or two ETHERNET connections, RS-232/RS-485, CAN, CANopen and PROFIBUS DP slave interfaces.

Ürünler

Büyük ya da küçük her türlü kontrol görevi uygun maliyetli olmalıdır. WAGO, her görev ve gereklilik için doğru kontrolöre sahiptir.

EMEA Technology

Minimum Alanda Maksimum Performans: PFC100

Kompakt bir gövdede farklı çıkışlar! PFC100 Kontrolör ile WAGO, zorlayıcı bir maliyet-fayda oranında kusursuz donatılmış bir kontrolör sunar.

EMEA Technology

Uç Uygulamalar için: PFC200 XTR

Uç ortamlar için PFC200 XTR Kontrolörler: Diğer kontrolörlerin pes ettiği yerlerde mühendislik, kontrol ve görselleştirme.

EMEA Technology

Çok Yönlü Kontrolörlerimiz: Kontrolörler 750

WAGO'nun 750 Serisi Kontrolörleri endüstri, proses ve yapı otomasyonunda geniş bir uygulama aralığı için idealdir.

EMEA Technology

Uç Ortamlar için: 750 XTR Kontrolörler

Uç ortamlarda sınırsız otomasyon – 750 XTR Kontrolörler

EMEA Technology

Minimum Alanda Maksimum Performans Kompakt Kontrolör 100

Entegre I/O'lara sahip yeni Kompakt Kontrolör, daha küçük otomasyon çözümleri için mükemmeldir.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek