“ inspiring technologies ”

CODESYS, OPC UA gibi denetleyiciler arasında veri alışverişi için en yaygın standart iletişim protokollerini destekler. Ayrıca PROFINET veya EtherNet/IP™ gibi Ethernet tabanlı fieldbus sistemleri, master ve slave işlevlerini uygulayarak kontrolörler arasında veri alışverişini kolaylaştırır. Bu çözümler standardizasyonun avantajlarıyla birlikte gelir. Bununla birlikte, veri iletimi sırasında büyük genel giderlerin dezavantajını gerektirirler.

Ağ değişkenleri

Ağ değişkenleri

Ağ değişkenleri ile daha kolay ve daha hızlı: bu özel Protokolü kullanmak için, IEC-61131-3 Global değişkenleri özel bir verici nesnesinde bildirilir. Ek olarak, nesne aktarım türü, örneğin Port adresi, veri sıkıştırma veya sağlama toplamı hakkında bilgi ile yapılandırılır. İletimin döngüsel olarak, değişiklik sırasında veya bir olaydan sonra gerçekleşip gerçekleşmeyeceği de ayarlanabilir. Karşılık gelen alıcı nesne yalnızca Gönderen tarafından dışa aktarılan veri listesine ihtiyaç duyar ve daha sonra Gönderene "kenetlenebilir". Böylece, Gönderen nesnesinde oluşturulan değişkenler Ethernet UDP üzerinden bağlı kontrollere iletilir ve böylece verileri alabilir. İstenen kontrol değerleri, gönderim veya alım için çeşitli ağ değişken listelerine (NVL) bölünebilir.

Veri Kaynakları

Kontrol verilerinin görselleştirilmesi için OPC DA / UA bağlantısı yerine tescilli bir bağlantı da kullanabilirsiniz. Önkoşul: Görselleştirme istemcisi olarak CODESYS HMI kullanırsınız.

Birden çok denetleyiciye aynı anda bağlanan birden çok nesne ("veri kaynakları") Veri Kaynağı Yöneticisi'nde tanımlanabilir. Bir görüntüleme cihazı ve kurulu CODESYS HMI ile çeşitli küçük cihazların kontrol verileri okunabilir ve görüntülenebilir. Kaynak denetimleri pratik olarak CPU veya bellek yükünden uzak kalır. "Sembol Yapılandırması" nesnesi, verileri kaynak denetleyicilerde yayınlar. Bu, verilerin gerektiği gibi farklı nesnelere bölünmesini sağlar. Kaynak denetime bağlantı kurulur kurulmaz, dışa aktarılan değişkenlere göz atabilir ve bunları kullanabilirsiniz.

Veri Kaynakları

Tescilli iletişim protokollerini nasıl kullanabilirsiniz?

  • Ethernet bağlantı noktasına sahip CODESYS uyumlu PLC'ler kullanın. Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar. Alternatif olarak, CODESYS Mağazasından CODESYS Control SoftPLC sistemlerini kullanabilir ve bunları standart cihaz platformlarına yükleyebilirsiniz. Ağ değişkenleri hemen kullanılabilir.
  • CODESYS Mağazasından CODESYS HMI SL satın alın. Kaynak veriler, Veri Kaynağı Yöneticisi aracılığıyla hemen kullanılabilir.

Ürünler

CODESYS, çok çeşitli arayüzler ve gereksinimler için sorunsuz bir şekilde entegre iletişim protokolleri sunar.

EMEA Technology

OPC Sunucusu

Açık Platform İletişimi yoluyla bir denetleyicinin IEC 61131-3 işlem verilerine erişmek için Standart Arayüz.

EMEA Technology

OPC UA

Akıllı Fabrika ve Endüstri 4.0 Sistemlerinde iletişim için Standart Arayüz

EMEA Technology

Plchandler

Harici sistemlerden CODESYS kontrol cihazlarındaki PLC değişkenlerine kolay erişim için kompakt yazılım arayüzü (API)

EMEA Technology

BACnet

IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegre yapılandırıcı ve protokol yığını

EMEA Technology

Seri arayüzler

Günümüzde hemen hemen her endüstriyel kontrol cihazının bir Ethernet bağlantısı olmasına rağmen, seri arayüzler hala birçok endüstriyel cihaza kurulmaktadır. Bu, örneğin, uygun şekilde donatılmış sensörlerin ve aktüatörlerin veya uzantıların bağlanmasına izin verir.

EMEA Technology

Standart Ethernet

CODESYS Ethernet üzerinden nasıl iletişim kurar? CODESYS uyumlu bir plc'den TCP veya UDP üzerinden nasıl veri gönderip alabilirim? PLC uygulamasından veri alışverişini nasıl gerçekleştirebilirim?

EMEA Technology

Fieldbus sistemleri ve Endüstriyel Ethernet

Kontrol görevlerini işlemek için sensörler ve aktüatörler / aktüatörler, endüstriyel iletişim protokollerine sahip fieldbus ve Ethernet sistemleri aracılığıyla kontrolörden ayrılabilir.

EMEA Technology

IIoT kütüphaneler

Tüm IoT iletişim protokolleri, yazılım aracılığıyla farklı iletim ortamlarında uygulanabilir ve kullanılabilir.

EMEA Technology

Diğer iletişim seçenekleri

Bir denetleyicide fiziksel bir bağlantı noktası varsa, iletişim protokolleri genellikle IEC 61131-3 kontrol uygulamasının bir parçası olarak veya ayrı kitaplık modülleri olarak yazılım aracılığıyla uygulanabilir. Veri alışverişi, mantık denetiminin bir parçası olarak işlevleri veya işlev bloklarını açıkça çağırarak gerçekleştirilir.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek