“ inspiring technologies ”

CODESYS henüz ihtiyacınız olan protokolü desteklemiyor mu?

CODESYS Geliştirme Sistemi güçlü ve modern bir programlama aracıdır. Tescilli veya standartlaştırılmış iletişim protokollerini kendiniz uygulamak için kullanın. Ücretsiz temel kütüphane ağında.kütüphane CAA NetBaseServices alt kütüphanesini bulacaksınız.size önemli temel hizmetleri sağlayan kütüphane. Bu şekilde oluşturulan ürünler, CODESYS Mağazasındaki diğer kullanıcılara ücretsiz veya ücretli (tam lisansla) olarak da sunulabilir.

CODESYS henüz ihtiyacınız olan protokolü desteklemiyor mu?

CODESYS için IIoT kütüphanelerini nasıl satın alabilir ve kullanabilirsiniz?

  • Yeterli iletişim arayüzüne sahip denetleyicileri kullanın. Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar. Alternatif olarak, CODESYS Mağazasından CODESYS Control SoftPLC sistemlerini kullanabilir ve bunları standart cihaz platformlarına yükleyebilirsiniz. CODESYS IIoT Kitaplıklarını CODESYS Mağazasından indirin ve yazılım paketini CODESYS Geliştirme Sistemine yükleyin.
    Veya CODESYS Deposundaki diğer kullanıcılara sunabileceğiniz kendi protokol kitaplıklarınızı geliştirebilirsiniz. Deneyimli uzmanlar, mimari tasarım ve uygulama konusunda size tavsiyelerde bulunur ve destekler. CODESYS Kullanıcı Hizmetleri'nde daha fazla bilgi.
  • Programlanabilir aygıt üreticisisiniz: CODESYS Runtime Araç Setinin gerekli iletişim bileşenlerini aygıtlarınıza uygulayın ve aygıt başına kitaplıkları lisanslama olanağını kullanın.

Ürünler

CODESYS, çok çeşitli arayüzler ve gereksinimler için sorunsuz bir şekilde entegre iletişim protokolleri sunar.

EMEA Technology

OPC Sunucusu

Açık Platform İletişimi yoluyla bir denetleyicinin IEC 61131-3 işlem verilerine erişmek için Standart Arayüz.

EMEA Technology

OPC UA

Akıllı Fabrika ve Endüstri 4.0 Sistemlerinde iletişim için Standart Arayüz

EMEA Technology

Plchandler

Harici sistemlerden CODESYS kontrol cihazlarındaki PLC değişkenlerine kolay erişim için kompakt yazılım arayüzü (API)

EMEA Technology

BACnet

IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegre yapılandırıcı ve protokol yığını

EMEA Technology

Seri arayüzler

Günümüzde hemen hemen her endüstriyel kontrol cihazının bir Ethernet bağlantısı olmasına rağmen, seri arayüzler hala birçok endüstriyel cihaza kurulmaktadır. Bu, örneğin, uygun şekilde donatılmış sensörlerin ve aktüatörlerin veya uzantıların bağlanmasına izin verir.

EMEA Technology

Standart Ethernet

CODESYS Ethernet üzerinden nasıl iletişim kurar? CODESYS uyumlu bir plc'den TCP veya UDP üzerinden nasıl veri gönderip alabilirim? PLC uygulamasından veri alışverişini nasıl gerçekleştirebilirim?

EMEA Technology

Fieldbus sistemleri ve Endüstriyel Ethernet

Kontrol görevlerini işlemek için sensörler ve aktüatörler / aktüatörler, endüstriyel iletişim protokollerine sahip fieldbus ve Ethernet sistemleri aracılığıyla kontrolörden ayrılabilir.

EMEA Technology

Diğer iletişim seçenekleri

Bir denetleyicide fiziksel bir bağlantı noktası varsa, iletişim protokolleri genellikle IEC 61131-3 kontrol uygulamasının bir parçası olarak veya ayrı kitaplık modülleri olarak yazılım aracılığıyla uygulanabilir. Veri alışverişi, mantık denetiminin bir parçası olarak işlevleri veya işlev bloklarını açıkça çağırarak gerçekleştirilir.

EMEA Technology

Tescilli iletişim protokolleri

CODESYS, OPC UA gibi denetleyiciler arasında veri alışverişi için en yaygın standart iletişim protokollerini destekler. Ayrıca PROFINET veya EtherNet/IP™ gibi Ethernet tabanlı fieldbus sistemleri, master ve slave işlevlerini uygulayarak kontrolörler arasında veri alışverişini kolaylaştırır.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek