“ inspiring technologies ”

Sorunsuz entegre iletişim protokolleri

Codesys'in temel görevi, IEC-61131-3'e göre mantık denetleyicilerinin basit programlanmasıdır. Ek olarak, otomasyon yazılımı, otomasyon ortamındaki diğer sistemlerle veri alışverişi için kapsamlı iletişim protokolleri desteği sunar.

Tüm kontrolörler, sensörler ve aktüatörler gibi bağlı saha cihazlarıyla gerçek zamanlı iletişim kurar. Bu amaçla tüm önemli fieldbus ve Endüstriyel Ethernet sistemleri codesys'te uygulanmaktadır. Bu ürünler CODESYS Fieldbus kategorisinde bulunabilir.

Bağlantılı bir Endüstri 4.0 mimarisinde, modern kontrolörler bilgilerini diğer sistemlerle de paylaşır. Bunlar diğer denetleyiciler olabilir, aynı zamanda denetleyici ağındaki diğer akıllı cihazlar, bağlı MES veya ERP sistemleri ve özel veya genel bulutlar olabilir. CODESYS iletişimi kolaylaştırır: platforma sorunsuz bir şekilde entegre olan tescilli ve standart protokollerle:

  • CODESYS Kontrol çalışma zamanı sistemindeki bileşenler olarak, bu da kontrol sistemine sıkı sıkıya entegre oldukları anlamına gelir
  • CODESYS Geliştirme Sisteminin bileşenleri olarak veya uzantı API'leri olarak
  • İlgili hedef aygıt için mantık denetleyicisinin uygulama koduyla birlikte derlenen ve orada yürütülen yeniden yüklenebilir kitaplıklar olarak.

Avantajlarınız

  • Yalnızca güvenebileceğiniz test edilmiş ve onaylanmış ürünleri kullanırsınız. Örnek projeler iletişimi kullanmanızı kolaylaştırır.
  • Cihazda bulunan fiziksel arayüzlere doğrudan PLC uygulamasından, örneğin Ethernet, seri arayüzler veya denetleyici G / Ç'lerinden erişebilirsiniz.
  • OPC ua'nın yanı sıra MQTT veya http / https aracılığıyla en önemli iletişim protokolleriyle doğrudan veri alışverişi yapabilirsiniz.
  • Kitaplık olarak uygulanan protokolleri uygulamanıza entegre edersiniz. Kullanmadığınız bu tür protokoller, denetleyicide herhangi bir kaynak kaplamaz.
  • Modern bir programlama aracının (IDE) olanaklarını kullanarak, herhangi bir harici yazılım ortamı olmadan kendi protokollerinizi doğrudan codesys'te oluşturabilir ve kullanabilirsiniz. Bu şekilde geliştirilen kütüphaneleri CODESYS Mağazası üzerinden diğer kullanıcılara bile sunabilirsiniz.

CODESYS İletişimini nasıl elde edebilirsiniz?

Bir sistem entegratörü veya makine / tesis inşaatı sektöründe veya benzerlerinde bir kullanıcısınız: Halihazırda entegre CODESYS iletişim protokolleriyle donatılmış denetleyicileri kullanın. Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar. Alternatif olarak, zaten bir dizi protokol uygulayan CODESYS Deposundan CODESYS Control SoftPLC sistemlerini kullanabilirsiniz. CODESYS Mağazasında, entegre iletişim protokolleri havuzunu genişletmek için çok sayıda kitaplık bulacaksınız.

Programlanabilir aygıt üreticisisiniz: CODESYS Runtime Araç Setinin gerekli iletişim bileşenlerini ve aygıt başına kitaplıkları lisanslama olanağını aygıtlarınıza uygulayın.

Ürünler

CODESYS, çok çeşitli arayüzler ve gereksinimler için sorunsuz bir şekilde entegre iletişim protokolleri sunar.

EMEA Technology

OPC Sunucusu

Açık Platform İletişimi yoluyla bir denetleyicinin IEC 61131-3 işlem verilerine erişmek için Standart Arayüz.

EMEA Technology

OPC UA

Akıllı Fabrika ve Endüstri 4.0 Sistemlerinde iletişim için Standart Arayüz

EMEA Technology

Plchandler

Harici sistemlerden CODESYS kontrol cihazlarındaki PLC değişkenlerine kolay erişim için kompakt yazılım arayüzü (API)

EMEA Technology

BACnet

IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegre yapılandırıcı ve protokol yığını

EMEA Technology

Seri arayüzler

Günümüzde hemen hemen her endüstriyel kontrol cihazının bir Ethernet bağlantısı olmasına rağmen, seri arayüzler hala birçok endüstriyel cihaza kurulmaktadır. Bu, örneğin, uygun şekilde donatılmış sensörlerin ve aktüatörlerin veya uzantıların bağlanmasına izin verir.

EMEA Technology

Standart Ethernet

CODESYS Ethernet üzerinden nasıl iletişim kurar? CODESYS uyumlu bir plc'den TCP veya UDP üzerinden nasıl veri gönderip alabilirim? PLC uygulamasından veri alışverişini nasıl gerçekleştirebilirim?

EMEA Technology

Fieldbus sistemleri ve Endüstriyel Ethernet

Kontrol görevlerini işlemek için sensörler ve aktüatörler / aktüatörler, endüstriyel iletişim protokollerine sahip fieldbus ve Ethernet sistemleri aracılığıyla kontrolörden ayrılabilir.

EMEA Technology

IIoT kütüphaneler

Tüm IoT iletişim protokolleri, yazılım aracılığıyla farklı iletim ortamlarında uygulanabilir ve kullanılabilir.

EMEA Technology

Diğer iletişim seçenekleri

Bir denetleyicide fiziksel bir bağlantı noktası varsa, iletişim protokolleri genellikle IEC 61131-3 kontrol uygulamasının bir parçası olarak veya ayrı kitaplık modülleri olarak yazılım aracılığıyla uygulanabilir. Veri alışverişi, mantık denetiminin bir parçası olarak işlevleri veya işlev bloklarını açıkça çağırarak gerçekleştirilir.

EMEA Technology

Tescilli iletişim protokolleri

CODESYS, OPC UA gibi denetleyiciler arasında veri alışverişi için en yaygın standart iletişim protokollerini destekler. Ayrıca PROFINET veya EtherNet/IP™ gibi Ethernet tabanlı fieldbus sistemleri, master ve slave işlevlerini uygulayarak kontrolörler arasında veri alışverişini kolaylaştırır.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek