“ inspiring technologies ”

Günümüzde hemen hemen her endüstriyel kontrolörün bir Ethernet bağlantısı vardır. Genellikle cihazı programlamak ve diğer sistemlerle veri alışverişi yapmak için kullanılır. Fiziksel arayüz farklı protokollerle kullanılabilir.

Kontrol mimarisinin G / Ç sistemleri, motorları veya akıllı birimleri ile iletişim için Endüstriyel Ethernet protokolleri yaygın olarak kullanılır. Daha fazla bilgi için lütfen buraya tıklayın.

EMEA Technology

TCP / ıp'li Ethernet, codesys'te yalnızca programlama için değil, aynı zamanda CODESYS Görselleştirmeleriyle, örneğin CODESYS HMI veya CODESYS WebVisu ile iletişim için de kullanılır.

IEC 61131-3 mantık uygulamasından kullanıcılar ayrıca özel veri alışverişinde bulunabilirler. Özgür ağ.kütüphane, kütüphane CAA Net Temel Hizmetlerini temel alır ve CODESYS Geliştirme Sisteminin teslimi kapsamına dahil edilir. Bu kitaplık, denetleyiciden TCP / IP ve UDP üzerinden diğer sistemlere soket iletişimi için kullanışlı bir arayüz sağlar.

Ücretsiz rpc'nin işlevleri.kitaplık, denetleyicideki istemci / sunucu prosedürlerini adreslemek veya serbest bırakmak için de kullanılabilir ("Uzak Prosedür Çağrıları").

Ethernet'i codesys'te nasıl kullanabilirsiniz?

Makine / tesis inşaat sektöründe veya benzerlerinde sistem entegratörü veya kullanıcısısınız:

  • Program CODESYS uyumlu denetleyiciler veya tümleşik Ethernet arabirimleriyle donatılmış standart aygıt platformları.
  • CODESYS Webvisu'yu görüntüleyen CODESYS HMI veya HTML5 tarayıcılarla donatılmış işletim panelleri gibi ek görselleştirme cihazları bağlayın.
  • Ağın mevcut işlev blokları aracılığıyla IEC 61131-3 mantık uygulamasından denetleyici verileri gönderin ve alın.kütüphane.

Programlanabilir cihazların üreticisisiniz:

  • Cihazlarınızda CODESYS Çalışma Zamanı Araç Setinin gerekli iletişim bileşenlerini ve cihaz başına kitaplıkları lisanslama olanağını uygulayın.

Ürünler

CODESYS, çok çeşitli arayüzler ve gereksinimler için sorunsuz bir şekilde entegre iletişim protokolleri sunar.

EMEA Technology

OPC Sunucusu

Açık Platform İletişimi yoluyla bir denetleyicinin IEC 61131-3 işlem verilerine erişmek için Standart Arayüz.

EMEA Technology

OPC UA

Akıllı Fabrika ve Endüstri 4.0 Sistemlerinde iletişim için Standart Arayüz

EMEA Technology

Plchandler

Harici sistemlerden CODESYS kontrol cihazlarındaki PLC değişkenlerine kolay erişim için kompakt yazılım arayüzü (API)

EMEA Technology

BACnet

IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegre yapılandırıcı ve protokol yığını

EMEA Technology

Seri arayüzler

Günümüzde hemen hemen her endüstriyel kontrol cihazının bir Ethernet bağlantısı olmasına rağmen, seri arayüzler hala birçok endüstriyel cihaza kurulmaktadır. Bu, örneğin, uygun şekilde donatılmış sensörlerin ve aktüatörlerin veya uzantıların bağlanmasına izin verir.

EMEA Technology

Fieldbus sistemleri ve Endüstriyel Ethernet

Kontrol görevlerini işlemek için sensörler ve aktüatörler / aktüatörler, endüstriyel iletişim protokollerine sahip fieldbus ve Ethernet sistemleri aracılığıyla kontrolörden ayrılabilir.

EMEA Technology

IIoT kütüphaneler

Tüm IoT iletişim protokolleri, yazılım aracılığıyla farklı iletim ortamlarında uygulanabilir ve kullanılabilir.

EMEA Technology

Diğer iletişim seçenekleri

Bir denetleyicide fiziksel bir bağlantı noktası varsa, iletişim protokolleri genellikle IEC 61131-3 kontrol uygulamasının bir parçası olarak veya ayrı kitaplık modülleri olarak yazılım aracılığıyla uygulanabilir. Veri alışverişi, mantık denetiminin bir parçası olarak işlevleri veya işlev bloklarını açıkça çağırarak gerçekleştirilir.

EMEA Technology

Tescilli iletişim protokolleri

CODESYS, OPC UA gibi denetleyiciler arasında veri alışverişi için en yaygın standart iletişim protokollerini destekler. Ayrıca PROFINET veya EtherNet/IP™ gibi Ethernet tabanlı fieldbus sistemleri, master ve slave işlevlerini uygulayarak kontrolörler arasında veri alışverişini kolaylaştırır.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek