“ inspiring technologies ”

Codesys'te Entegre Modbus Desteği

Modbus iletişim protokolü, bir master / slave veya istemci / sunucu mimarisine dayanmaktadır. CODESYS kapsamlı ve entegre destek sunar.

Hizmetlerin kapsamı

 • genel Modbus yapılandırıcı
 • modbus RTU Master ve Slave uygulamaları için protokol kütüphanesi (seri haberleşme)
 • modbus TCP Master ve Slave uygulamaları için protokol kütüphanesi (Ethernet tabanlı iletişim)

Master ve slave iletişimi için kütüphaneler mevcutsa ve bir denetleyici için lisanslıysa, veri iletişimi çok kolay bir şekilde kurulabilir. Bu kütüphaneler, protokol yığınının platformdan bağımsız IEC 61131-3 kodu biçiminde uygulanmasını içerir - bunlar derlenir ve uygulama ile ilişkilendirilir.

Mevcut ürünler ve ilgili veri sayfaları:

 • CODESYS Modbus TCP Ana KÖLE
 • CODESYS Modbus TCP Cihazı SL
 • KODLARYS Modbus Master (RTU) SL
 • CODESYS Modbus Seri Aygıt SL

Nasıl gidilir

 • Makine veya tesis inşaat sektöründe veya benzerlerinde sistem entegratörü veya kullanıcısısınız:
  CODESYS Modbus TCP / RTU desteği ile donatılmış denetleyicileri kullanın. Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar.
  CODESYS Modbus desteği olmayan bazı cihazlarda, gerektiğinde CODESYS Modbus TCP Master SL, CODESYS Modbus TCP Device SL, CODESYS Modbus Master (RTU) SL veya CODESYS Modbus Seri Device SL sonradan lisanslanabilir. Alternatif olarak, CODESYS Mağazasından CODESYS Control SoftPLC Sistemlerini kullanabilirsiniz. CODESYS Modbus TCP/RTU, "Temel M" lisans sınıfı itibariyle bu sistemlere entegre edilmiştir ve hemen kullanılabilir.
 • Programlanabilir cihazların üreticisisiniz:
  Donanımınıza CODESYS Modbus TCP/RTU desteğini uygulayın. Bu uygulama için ihtiyacınız olan tek şey Modbus TCP / RTU destekli CODESYS Çalışma Zamanı Araç Setidir. Alternatif olarak, cihazlarınızda tek lisansları (SL) lisanslama seçeneğini etkinleştirebilirsiniz. Bu, cihazlarınızın kullanıcılarının, gerektiğinde CODESYS Modbus ürünleri sl'yi kendi taraflarından lisanslamalarına olanak tanır.
 • Daha fazla bilgi veya teklif için lütfen aşağıdaki satış departmanımızla iletişime geçin info@emea.com.tr

Ürünler

IEC'DE entegre fieldbus desteği-61131-3-araç: gerçek zamanlı Ethernet, klasik fieldbus ve Endüstri protokolleri için Yapılandırıcılar, Protokol yığınları ve teşhis

EMEA Technology

Endüstriyel Ethernet

Endüstriyel Ethernetli KODLAR: IEC 61131-3 geliştirme sisteminde EtherCAT®, PROFINET, EtherNet / IP ™ için entegre yapılandırıcılar veya protokol yığınları

EMEA Technology

PROFIBUS

IEC 61131-3 geliştirme ortamı kodlarının Geliştirme Sisteminde PROFIBUS master ve slave yapılandırması, kullanımı ve teşhisi.

EMEA Technology

CAN

CANopen® Master / CANopen Slave / J1939 / Raw, doğrudan IEC 61131-3 Geliştirme Sisteminde desteklenebilir

EMEA Technology

IO-Link

IEC 61131-3 geliştirme sistemine entegre IO-Link ana sistemlerinin yapılandırılması

EMEA Technology

KNX

IEC 61131-3 geliştirme sistemine tam entegre ETS5® ile veri alışverişi için G/Ç kanalı yapılandırması, protokol yığını ve iş akışı

EMEA Technology

BACnet

IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegre yapılandırıcı ve protokol yığını

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek