“ inspiring technologies ”

IEC 61131-3 Geliştirme Sisteminde geniş ölçüde desteklenen gerçek zamanlı Ethernet

Ethernet iletişimi, BT ve endüstriyel iletişimin önemli bir parçası haline geldi. CODESYS, çeşitli düzeylerde entegre işlevlere ve ürünlere sahip en önemli Endüstriyel Ethernet sistemleri için gelişmiş destek sunar.

İşlevsel Kapsam

Entegre Fieldbus Yapılandırması

Veri yolu yapılandırması ve değişkenlerin doğrudan IEC 61131-3 aracında G / Ç kanallarına (G / Ç eşlemesi) atanması

Protokol yığınları

IEC 61131-3 kitaplığı olarak katman 7 iletişimi için

EtherCAT ve Sercos 3 için protokol yığınını PLC programı ile birlikte derleyip hedef platforma aktarın

Kapsamlı tanılama işlevi

Veri yolu durumunu, tanılama mesajlarını, iletişim sorunlarını, hata kodlarını araçta veya doğrudan denetleyici uygulamasından ek araçlar olmadan görüntüleyin, kontrol edin ve tespit edin

Codesys'de Endüstriyel Ethernet İletişimi için Gereksinimler

EtherCAT ve PROFİNET için

  • Örneğin Linux® ve Windows için işletim sistemine bağlı sürücüye sahip ağ kartı (WinPcap)
  • Alternatif: Microsoft Windows altında SoftPLC CODESYS Control RTE için ortak Ethernet yonga setleri için gerçek zamanlı özelliklere sahip belirli CODESYS sürücüleri (teslimat kapsamına dahildir)
  • Alternatif: Ethernet çipine uyacak bir Mini Sürücünün uygulanması. Örneğin Intel® ve Realtek® için referans uygulaması mevcuttur

EtherNet/IP için

  • CODESYS protokol yığınlarını kullanırken standart Ethernet arayüzlerinin kullanılması. Alternatif: Endüstriyel Ethernet fieldbus kartları, örneğin Hilscher®'dan (entegre protokol yığınlarına sahip netX tabanlı kartlar)

Nasıl gidilir

Makine veya tesis inşaat sektöründe veya benzerlerinde sistem entegratörü veya kullanıcısısınız:

CODESYS Endüstriyel Ethernet desteği ile donatılmış denetleyicileri kullanın. Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar.

Ek olarak, CODESYS Mağazasındaki SoftPLC sistemleri Endüstriyel Ethernet için lisanslanabilir ve daha sonra uygun bir arayüzle kullanılabilir. "Standart S" lisans sınıfından başlayarak, Endüstriyel Ethernet protokollerinin kullanımı softplc'lere dahil edilmiştir.

Programlanabilir cihazların üreticisisiniz:

Donanımınıza Endüstriyel Ethernet desteği uygulayın ve cihazda IP yığınına sahip standart bir Ethernet denetleyicisi sağlayın. İstenen Endüstriyel Ethernet sistemlerini destekleyen CODESYS Runtime Araç Setini sipariş edin. Alternatif olarak, cihazlarınızda Tek Lisans (SL) özelliğini etkinleştirin. Bu, müşterilerinizin uygulamaları için Endüstriyel Ethernet protokollerini kendileri lisanslamasına olanak tanır.

Alternatif olarak, cihazlarınızda Tek Lisansı (SL) etkinleştirebilirsiniz. Bu, kullanıcılarınıza uygulamaları için Endüstriyel Ethernet protokollerini kendileri lisanslama olanağı verir.

Daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki satış departmanımızla iletişime geçin info@emea.com.tr

Ürünler

Endüstriyel Ethernetli KODLAR: IEC 61131-3 geliştirme sisteminde EtherCAT®, PROFINET, EtherNet / IP ™ için entegre yapılandırıcılar veya protokol yığınları

EMEA Technology

EtherCAT

IEC 61131-3 geliştirme sistemine tam entegre EtherCAT® için yapılandırıcı, protokol yığını ve tanılama

EMEA Technology

PROFINET

IEC-61131-3 geliştirme sistemine tam entegre PROFINET denetleyici / cihaz için yapılandırıcı, protokol yığını ve uygun tanılama

EMEA Technology

EtherNet/IP

IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegre ETHERNET / IP ™ için Yapılandırıcı, Protokol Yığını ve Tanılama.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek