“ inspiring technologies ”

ControlSphere Engineering'in Nesne Yönelimli Alarm (OOA) Kütüphanesi, nesnelerin (İşlev Bloklarının) kendi alarmlarını oluşturmasına ve etkinleştirmesine izin vermek için CODESYS Alarm Yöneticisini geliştirir.

Bu kütüphane, PLC programcısının kontrol kodundan ayrı alarm listelerini manuel olarak oluşturma ve sürdürme ihtiyacını ortadan kaldırırken Alarm Yöneticisinin en iyi özelliklerine (Alarm Sınıfları, Eylemler, Onaylama, Arşivleme ve Görselleştirme entegrasyonu gibi) erişim sağlar.

Ürün Açıklaması

Yazılım teslimi

Siparişin ardından yazılım, üretici (ControlSphere LLC) tarafından müşteriye teslim edilecektir.

Seçenekler

 • Ücretsiz demo

  (dört alarm, 3 sınıf, 5 grup ve grup başına 4 alarmla sınırlıdır)

 • 100 Alarm derlenmiş Site Lisansı

  (3 sınıf, 10 grup ve grup başına 10 alarmın her birinde 100 alarmla sınırlıdır)

 • 200 Alarm derlenmiş Site Lisansı

  (3 sınıfın her birinde 200 alarm, 20 grup ve grup başına 20 alarmla sınırlıdır)

 • Sınırsız kaynak kodu site lisansı ControlSphere'den edinilebilir.

Detaylar

Nesne tabanlı programlama dünya çapında BT yazılım programlamasında standart haline geldi ve hızla PLC programlamaya uyarlanıyor. Nesne tabanlı programlamanın faydalarını ve bunun endüstriyel kontrol programlama dünyasında nasıl göründüğüne dair örnekleri görmek için lütfen şu videoları ve makaleleri izleyin:

 • CODESYS ile Nesneye Yönelik Endüstriyel Programlama - Simülasyon ve Konfigürasyon

 • Nesneye Yönelik Endüstriyel Programlama (OOIP) – Mart 2021 CODESYS Teknik Konuşması

 • Nesne yönelimli endüstriyel programlamadan yararlanın

CODESYS IDE, CODESYS Görselleştirmesi ile sıkı bir entegrasyona sahip tam özellikli bir Alarm Yöneticisi içerir. Ne yazık ki CODESYS Alarm Yöneticisi nesnelerin kendi alarmlarını oluşturması ve etkinleştirmesi için bir yol sağlamaz ve bu nedenle nesne tabanlı tasarım ortamında iyi çalışmaz.

ControlSphere Nesne Odaklı Alarm (OOA) Kitaplığı, CODESYS Alarm Sınıflandırmalarının Sınıf Eylemleri, Sınıf Onaylama seçenekleri, Alarm Arşivleme, Alarm Banner'ları ve Alarm Tabloları dahil en iyi özelliklerini kullanma yeteneğini korurken bu sorunu giderir. OOA kütüphanesi aynı zamanda geleneksel Alarm Yönetimi alarmlarıyla birlikte de kullanılabilir. OOA kitaplığı, programlama nesnelerine (İşlev Blokları) genel başlatma sırasında alarmlarını kaydetme ve ardından çalışma zamanı sırasında bu alarmları etkinleştirme ve devre dışı bırakma yeteneği sağlar. Alarmlar, kayıt sırasında belirtilen sabit mesajlara veya çalışma zamanı sırasında biçimlendirilen dinamik mesajlara sahip olabilir.

Bir OOA alarmı etkinleştirildiğinde, CODESYS Alarm Yöneticisinin geleneksel alarmıyla aynı işlevleri tetikler. Alarm Sınıfında ayarlanan Eylemler, Onaylar ve Arşivleme yürütülür ve tanınır ve alarm, Alarm Banner ve Alarm Tablosu görselleştirmesinde görüntülenir.

OOA aynı zamanda genel başlatma sırasında alarmların bir veya daha fazla gruba atandığı ve daha sonra bu gruptaki herhangi bir alarmın aktif olup olmadığını görmek için çalışma zamanı sırasında bu grupların sorgulanabildiği Alarm Toplama işlemini gerçekleştirme olanağı da sağlar. OOA kitaplığı özellikleri bir Fonksiyon Bloğuna uygulandığında, o FB'ye yönelik tüm alarmlar, o Fonksiyon Bloğunun her bir örneği için otomatik olarak oluşturulur. Her alarmı ayrı bir alarm tablosuna manuel olarak eklemenize gerek yoktur. Bu sıkıcı ve hataya açık süreç ortadan kalkar. Geleneksel PLC programlarının boyutunu sınırlayan karmaşıklığın artması da ortadan kaldırılmıştır.

ControlSphere Nesne Odaklı Alarm Kitaplığı her iki dünyanın da en iyisini sunar; CODESYS yerleşik Alarm Yöneticisinin en iyileri ile birlikte Alarm Yöneticisini nesne tabanlı bir PLC tasarımında kullanma yeteneği. Daha fazla ayrıntı için bu videoya bakın: www.controlsphere.pro/video/OOA.

Gereksinimler

Programlama Sistemi

CODESYS Geliştirme Sistemi V3.5.17.0

Hedef sistemi

CODESYS Kontrolü V3.5.17.0

Desteklenen Platformlar / Cihazlar

Kısıtlama yok

Ek gereksinimler

Hiçbiri

Lisanslama

Lisans, tek bir siteden çıkan tek bir geliştirme ekibi tarafından geliştirilen sınırsız sayıda ürün için geçerlidir.

Kısıtlamalar

OOA kitaplığı kaynak kodu, geliştirme ekibinin dışında yayınlanmadan önce derlenmelidir

Gerekli Aksesuar

Hiçbiri

Ürünler

CODESYS geliştirme sistemi, IEC 61131-3 endüstriyel kontrol ve Otomasyon programlama aracıdır ve 32 Bit ve 64 Bit versiyonlarda mevcuttur.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol RTE SL

CODESYS Control Rte SL, CODESYS geliştirme ortamı ile IEC 61131-3'e göre Programlanabilir PC tabanlı endüstriyel kontrol sistemleri için gerçek zamanlı yazılım PLC'SİDİR.

EMEA Technology

CODESYS Çalışma Zamanı Anahtarı

CODESYS Anahtarı, CodeMeter® teknolojisine dayalı yazılım lisanslarınızın güvenli bir şekilde saklanması için bir USB dongle'dır.

EMEA Technology

CODESYS SoftMotion SL

CODESYS SoftMotion, CODESYS uyumlu SoftPLC sistemleri için ek bir seçenektir. CODESYS SoftMotion, bu sistemlerin işlevsel kapsamını tamamen mantıksal bir denetleyiciden hareket denetleyicisine, isteğe bağlı olarak CNC ve robotik desteğiyle de genişletir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Temel S

Uygulama tabanlı CODESYS Control Basic S lisansı, 64 adede kadar G / Ç kanalı ve 512 Kb'a kadar uygulama boyutu olan en küçük uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır ve tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Temel M

Uygulama tabanlı CODESYS Control Basic M lisansı, en fazla iki CANopen veya Modbus fieldbus örneğine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. 128 G / Ç kanalı içerir ve 1 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler ve tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrolü Temel L

Uygulama tabanlı CODESYS Control Basic L lisansı, en fazla iki CANopen veya Modbus fieldbus örneğine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. 256 G / Ç kanalı içerir ve 3 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler ve tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Standardı S

Uygulama tabanlı lisans CODESYS Kontrol Standartları, Ethernet tabanlı bir fieldbus örneğine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. 512 EA kanalı içerir ve 3 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler. Tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Standardı M

Uygulama tabanlı CODESYS Control Standard M lisansı, Ethernet tabanlı bir fieldbus örneğine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. 1024 G / Ç kanalı içerir ve 5 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler ve tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Standardı L

Uygulama tabanlı CODESYS Control Standard L lisansı, iki Ethernet tabanlı fieldbus örneğine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. 2048 G / Ç kanalı içerir, 6 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler ve kısıtlama olmaksızın tüm Control SL ürünlerinde kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Performansı M

Uygulama tabanlı lisans CODESYS Control Performance, en yüksek performans gereksinimlerine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. Çok çekirdekli işlevsellik, görev titremesinin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar, ayrıca lisans iki Ethernet tabanlı fieldbus örneği, 4096 G / Ç kanalı içerir ve 8 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler. Tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Performansı L

Uygulama tabanlı lisans CODESYS Control Performance L, en yüksek performans gereksinimlerine sahip uygulamalar için özel olarak tasarlanmıştır. Çok çekirdekli işlevsellik, görev titremesinin önemli ölçüde azaltılmasını sağlar, ayrıca lisans dört Ethernet tabanlı fieldbus örneği, 8192 G / Ç kanalı içerir ve 10 MB'a kadar uygulama boyutunu destekler. Tüm Control SL ürünlerinde kısıtlama olmaksızın kullanılabilir.

EMEA Technology

Linux ARM SL için CODESYS Kontrolü

Linux/ARM tabanlı endüstriyel kontrolörler için IEC 61131-3 uyumlu bir SoftPLC.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol Kazanmak SL

CODESYS Control Win SL, yumuşak gerçek zamanlı özelliklere sahip Windows altında PC tabanlı endüstriyel denetleyiciler (PLC'ler) için bir IEC 61131-3 softplc'dir.

EMEA Technology

EtherCAT Güvenlik Modülü SL için CODESYS Güvenliği

CODESYS EtherCAT Master yığınına sahip bir CODESYS kontrol cihazı altında Beckhoff'un TwinSAFE mantık modülleri EL6900, EL6910 ve EK1960 ile EtherCAT tabanlı güvenlik çözümleri için CODESYS uzantısı.

EMEA Technology

CODESYS Kontrol for Raspberry Pi MC SL

CODESYS Kontrol for Raspberry Pi MC SL tek bir CPU üzerinde birden fazla çekirdeğe sahip Raspberry Pi için uyarlanmış bir CODESYS Kontrol çalışma zamanı sistemidir.

EMEA Technology

Ahududu Pi SL için CODESYS Kontrolü

Ahududu Pi için CODESYS Kontrolü SL, ticari olmayan kullanım için Ahududu Pi (PLC uzantısı) için uyarlanmış bir CODESYS Kontrol çalışma zamanı sistemidir.

EMEA Technology

IEC 60870-5-104 Sunucu

Das Fernwirkpaket enthält einen IEC 60870-5-104-Server, der mit dieser Lizenz vollständig aktiviert werden kann. Ohne Lizenzkauf läuft der IEC 60870-5-104 Server SL 30 Minuten ohne Funktionseinschränkungen (Demo-Modus).

EMEA Technology

Linux SL için CODESYS Kontrolü

CODESYS Control Linux SL, yumuşak gerçek zamanlı özelliklere sahip Linux üzerinde çalışan PC tabanlı endüstriyel denetleyiciler için IEC 61131-3 uyumlu bir softplc'dir.

EMEA Technology

Linux MC SL için CODESYS Kontrolü

CODESYS Control Linux MC SL, yumuşak gerçek zamanlı özelliklere sahip Linux üzerinde çalışan PC tabanlı endüstriyel denetleyiciler için IEC 61131-3 uyumlu bir SoftPLC olan CODESYS Control Linux sl'nin bir uzantısıdır.

EMEA Technology

PFC200 SL için KOD Kontrolü

Ürün, son kullanıcının ücretsiz CODESYS Development System (V3) geliştirme ortamını kullanarak bir PFC200 denetleyicisinin çeşitli modellerini Programlamasına olanak tanır.

EMEA Technology

CODESYS Profesyonel Geliştirici Sürümü

CODESYS Professional Developer Edition'ın (PDE) tüm araçları için bir yıllık lisans. CODESYS Professional Developer Edition, CODESYS Geliştirme Sistemine eklenen bir üründür.

EMEA Technology

CODESYS IIoT Kütüphaneleri SL

“IIoT Libraries SL" yazılım paketi, “IIoT iletişimi” için kütüphaneler ve veri yapılarının okunması ve yazılması için kütüphaneler içerir.

EMEA Technology

Python Editörü

Yıllık abonelik olarak "PythonEditor", gelişmiş IntelliSense teknolojisini kullanarak codesys'e entegre edilmiş ScriptEngine aracılığıyla geliştirme faaliyetlerinin otomasyonunu kolaylaştırır.

EMEA Technology

CODESYS için Tarama Biçimlendirici

CODESYS için tarama biçimlendiricisi, Yapılandırılmış Metin için bir kaynak kodu biçimlendiricisidir. STweep ile tercihlerinize göre oluşan bir kod stili uygulayabilirsiniz! "STweep, gelişimi hızlandırmak isteyen geliştiriciler ve şirketler için olmazsa olmaz bir araçtır.”

EMEA Technology

MsSQL Kütüphanesi SL

MsSQL kitaplığı, ara katman yazılımı (OPC gibi) olmadan verilerinizi doğrudan Microsoft SQL Server'a okumanıza ve depolamanıza yardımcı olur. Bir lisans satın almadan (sadece indirin) kütüphane, işlevsel sınırlamalar olmaksızın iki saat çalışır ve otomatik olarak kapanır (demo).

EMEA Technology

PDE Ağ Lisansı (5 kullanıcı)

CODESYS Professional Developer Edition'ın (PDE) tüm araçları için bir yıllık değişken lisans. CODESYS Professional Developer Edition, CODESYS Geliştirme Sistemine eklenen bir üründür. Eklenti ürün, makineler ve sistemler için yazılım geliştiren şirketleri profesyonelce ve ekipler halinde desteklemektedir. CODESYS Professional Developer Edition aboneliği, profesyonel IEC 611313-3 uygulama geliştirme için aşağıda listelenen tüm CODESYS eklenti çözümlerini birleştirir.

EMEA Technology

MySQL Kütüphanesi SL

Bu Kitaplık, CODESYS v3.5 uygulamanızı MySQL-Sever veritabanına bağlamanızı ve ondan veri okumanızı ve yazmanızı sağlar. Bir lisans satın almadan (sadece indirin) MySQL Library SL, işlevsel sınırlamalar olmaksızın 30 dakika boyunca çalışır ve bağlantı otomatik olarak kesilir (demo).

EMEA Technology

JSON HTTP İstemci Kitaplığı

Bu kitaplık, CODESYS değişkenlerinden JSON verileri oluşturmak ve bunu bir (web) sunucusuna HTTP mesajı olarak göndermek için işlevler içerir.

EMEA Technology

HVAC Bina Otomasyon Paketi SL

HVAC (Isıtma Havalandırma ve İklimlendirme) fonksiyonel bileşenleri ve HTML5 görselleştirmesi.

EMEA Technology

Evrensel Modbus İstemcisi / Master SL

Kullanımı kolay Modbus fonksiyon blokları ile Modbus TCP, Modbus UDP veya Modbus RTU üzerinden değerler okunup yazılabilir. Ayrıca TCP üzerinden Modbus RTU ve UDP üzerinden Modbus RTU desteklenmektedir. Bir lisans satın almadan (sadece indirin), Universal Modbus Client Master SL, işlevsel sınırlamalar olmadan (demo) 30 dakika çalışır.

EMEA Technology

Ev Enerji Kontrolü

Home-Energy-Control is a software used to record and analyze the electrical energy balance of a residential building. The income of a PV Power Plant can be compared with its own consumption and purchased energy.

EMEA Technology

Dweet Pro Kütüphanesi SL

Bu ile kullanım için resmi olmayan bir kütüphanedir dweet.io ve dweetpro.io hizmet. Dweets gönderme ve alma gibi temel özelliklerle birlikte kullanılmak üzere geliştirilmiştir. Kütüphane, servis ve PLC kontrol cihazı arasında güvenli bir bağlantıyı destekler. TLS tüm trafiği şifreler. Tatlı servisi ayrıca “Şeyinizi” gizli bir anahtarla koruma fırsatı da sunar.

EMEA Technology

CODESYS Akademi Eğitimi V3 Gelişmiş

Organizatör / Eğitmen: CODESYS GmbH / Ralph Holz

EMEA Technology

CODESYS Akademi Eğitimi V3 Temelleri

Organizatörler / Antrenörler: CODESYS GmbH / David Freiberg

EMEA Technology

CODESYS Akademi Eğitimi V3 Essentials ÇEVRİMİÇİ

Organizatör / Eğitmen: CODESYS GmbH / Patrick Rohloff

EMEA Technology

CODESYS Akademi Eğitimi V3 Gelişmiş ÇEVRİMİÇİ

Organizatör / Eğitmen: CODESYS GmbH / Patrick Rohloff

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek