“ inspiring technologies ”

Sistem, aşağıdakilerin kritik olduğu zorlu uygulamalar için uygundur:

Avantajları:

 • Zorlu ortam sıcaklıkları
 • Elektromanyetik enterferans ve darbe gerilimlerine bağışıklık
 • Titreşim ve şok mukavemeti
 • Patlamaya karşı koruma

WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR

Diğerlerinin teslim olduğu yerde biz otomatikleştiririz – Zon 0/20'ye kadar tehlikeli alanlar için güvenilir ve ekonomik bir şekilde!

Avantajlarınız:

 • −40 ile +70 °C arasında ekstrem sıcaklık dayanımı
 • Ekstrem yalıtım (DIN EN 60870-2-1 uyarınca 5 kV'a kadar darbe gerilimi) ve enterferansa bağışıklık
 • DIN EN 60068-2-6 uyarında 5 g'ye kadar ivmelenme için ekstrem titreşim dayanımı
 • IEC 60068-2-27 uyarında 15 g'ye kadar (150 m/s2) ekstrem şok dayanımı ve 25 g'ye kadar (250 m/s2) sürekli şok dayanımı
 • Zon 0 ve 1'de sinyal alma ve gönderme için ekstrem kendinden
  güvenlik

Ekstrem Ortamların Sistemi

XTR – iklimsel etkiler, titreşim, şok ve darbe gerilimlerine karşı aşırı korumayı ifade eden kısaltmamızdır. Bu koşullar esasen teknolojinin hava şartlarına maruz kaldığı yerlerde meydana gelir. Bu sektörlerde kullanılan otomasyon sistemleri, iklimsel ve mekanik kuvvetlere dayanan anahtarlama/kumanda panoları için genellikle ilave yer tutan ve pahalı koruma özellikleri gerektirir. WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR bu şartlarda ilave hiçbir önlem gerektirmez ve −40 ile +70°C arasında genişletilmiş sıcaklık aralığı gibi olağanüstü özellikler sunar.

Oldukça Geniş Ortam Sıcaklığı Aralığı

Kesintisiz buz gibi soğuk−40°C ile bunaltıcı +70°C arasındaki ortam çalışma sıcaklığı ile WAGO'nun uzak 750 XTR I/O Sistemi iklimlendirme gerektirmeyerek en düşük maliyette küresel kullanım sağlar – en kısıtlı alanlarda bile. Esin kaynağı olan güvenilirlik!

Yüksek Mekanik Performans

Otomasyon sistemleri bilhassa titreşime dayanıklı olmalıdır, özellikle titreşime yatkın ve şok üreten sistem bileşenlerine yakın monte edildiklerinde. Otomasyon sistemlerine baskı yapabilecek oldukça geniş uygulamalar arasından güçlü motorlar ve elektrik devre kesicileri örnek olarak verilebilir. WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR yeni standartlar da belirler: DIN EN 60068-2-6 uyarınca 50 m/s⊃2;'ye kadar ivmelenme ile 5 g titreşim dayanımı ve IEC 60068-2-27 uyarınca 15 g (150 m/s⊃2;) şok dayanımı ile 25 g (250 m/s⊃2;) sürekli şok dayanımı sayesinde sistem güvenilebilirlik için tasarlanmıştır – ne olursa olsun. Uzun süreli, sorunsuz çalışma ve sektörde lider güvenlik düzeylerine güvenin – tünel açma makineleri gibi en zorlu uygulamalarda bile.

Enterferans Palslarına Karşı İlave Koruma

WAGO'nun uzak 750 XTR I/O Sistemi 5 kV'a kadar darbe akımlarına karşı daha yüksek yalıtım, daha düşük enterferans EMC emisyonu ve EMC enterferansına karşı daha yüksek duyarsızlık sağlar. Güçlü bu özellikler sorunsuz çalışmaya katkı sağlar. Bir uygulama dahilinde 750 XTR Serisi, enterferans oluşturmadan veya diğer sistem bileşenlerine müdahale etmeden sistemin diğer kısımları ile sorunsuz haberleşir. Bu, güvenebileceğiniz başarılı haberleşme ve güvenilirlik sağlar.

Maksimum Fieldbus Bağımsızlığı

Fieldbus kuplörleri WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR'ı daha yüksek seviyeli bir kontrol sistemine bağlar. Bu kuplörler PROFIBUS, CANopen ve ETHERNET standartları gibi popüler fieldbus protokollerini destekler. Bu I/O sistemi, 750 XTR ve PFC200 XTR Kontrolörlerinin ölçeklenebilir kontrol çözümlerine entegre edilebilen kusursuz eşleşen bir sistemdir. WAGO e!COCKPIT (CODESYS V3) ve WAGO-I/O-PRO (CODESYS V2) mühendislik ortamları konfigürasyon, programlama, arıza teşhisi ve görselleştirme için kullanılabilir.

Maksimum Esneklik

WAGO'nun uç ortamlarda kullanıma yönelik geniş I/O modülleri ürün gamının öne çıkan diğer bir özelliği kompakt boyutlarıdır: Sadece 12 mm genişliğe sığan on altıya kadar kanal ile bu modüller, uygulamaları hiçbir şekilde kısıtlamadan kumanda panolarında bol yer tasarrufu sağlar. 750 XTR yenilenebilir enerji sektöründeki (rüzgar gücü, fotovoltaik ve biyogaz santralleri), trafo istasyonları ve güç dağıtımı için (şebekeye besleme yönetimi ve enerji şebekesi takibi) veya gemi inşa, kıyı/açık deniz sektörü ve demiryolu uygulamaları için de kusursuz çözümdür.

Kendinden Güvenli Sinyal Alma

ATEX/IECEx onayları sayesinde WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR, hem tehlikeli alanların dışında hem de Zon 2/22 dahilinde onaylı bir mahfazanın içinde kullanılabilir. Zon 2/22'deki sensörler ve aktüatörlerden gelen standart sinyallere ilaveten Zon 0/20 ve 1/21'deki kendinden güvenli sensörler ve aktüatörler de mavi gövdelerdeki I/O modülleri aracılığıyla entegre edilebilir. Kendinden güvenli olma gerekliliklerinin uç koşullara dayanımla bu şekilde birleştirilmesi WAGO-I/O-SYSTEM 750 XTR'ı, yukarı yönlü (çıkarma, işleme) ve aşağı yönlü sektörlerdeki (taşıma, rafine etme) petrol ve gaz endüstri sistemleri ile uç sıcaklık değişimlerine maruz kalan dış mekan sistemleri için paha biçilmez hale getirir.

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek