“ inspiring technologies ”

HMI Ekranlarının doğrudan IEC 61131-3 Geliştirme Ortamında Geliştirilmesi

Bir ve aynı IEC 61131-3 geliştirme sisteminde bir insan makine arayüzü (HMI) ve bir PLC uygulaması geliştirmek: CODESYS Görselleştirmesi, son on yılda dünya çapında binlerce endüstriyel makine ve tesis uygulamasında kendini kanıtlamıştır.

Videoda, CODESYS Teknoloji Günü 2018'de bir CODESYS Görselleştirmesinin canlı bir gösterimini görebilirsiniz.

Vurgular

 • Entegre görselleştirme düzenleyicili CODESYS Geliştirme Sistemi
  ⇒ Mevcut görselleştirme öğelerine dayalı karmaşık görselleştirme ekranlarının tasarımı
 • PLC programına paralel görselleştirmenin geliştirilmesi
  ⇒ Tüm çalışmalar tanıdık PLC geliştirme ortamı arayüzünde yapılır
 • Basitleştirilmiş Mühendislik
  ⇒ IEC 61131-3 Geliştirme Sistemine tam entegrasyon nedeniyle tüm uygulama değişkenlerine doğrudan erişim, etiket listesi karşılaştırması gerekmez. Uygulama ve görselleştirme aynı anda denetlenir.
 • Makine ve tesis işletimi, test ve devreye alma için görselleştirme ekranları
  ⇒ Oluşturulan görselleştirme ekranları, diğer görevler için gerektiği sıklıkta yeniden kullanılabilir.
 • Aynı verilere sahip farklı görselleştirme istemcilerinde görüntüleme ve çalıştırma
  ⇒ Mutlak esneklik, her türlü istemcide, örneğin PLC Geliştirme Sisteminde, PLC'nin kendisinde, internet tarayıcısında (html5'li tabletlerde ve akıllı telefonlarda) veya uzak bir bilgisayarda ve istenirse farklı istemci platformlarında aynı anda yürütme
 • IEC 61131-3 geliştirme yazılımına entegrasyon sayesinde genişletilmiş işlevsellik
  ⇒ örneğin görselleştirmelerden “FB örnekleri“, görselleştirmelerden dizi erişimi, gerçek zamanlı veri kaydı, genişletilebilir görselleştirme öğeleri havuzu, görselleştirmeden PLC işlevlerinin çağrılması vb.
 • Yalnızca bir Veri Kaynağına sahip farklı görüntüleme varyantları

CODESYS Görselleştirme teklifleri

 • bir görselleştirme sisteminin standart işlevselliği
 • PLC geliştirme sistemine entegrasyonla mümkün olan genişletilmiş işlevsellik

İşlevselliğe Genel Bakış

Profesyonel Kontroller

Özel görselleştirme öğelerini kullanarak hiçbir zaman modern ve profesyonel görselleştirme ekranları oluşturun.  Veya mevcut genel öğeleri kullanın ve bunları ihtiyaçlarınıza göre esnek bir şekilde özelleştirin

Entegre Geliştirme

Sadece birkaç fare tıklamasıyla ve PLC değişkenlerini kullanarak görselleştirme öğeleri basit hareketler gerçekleştirmek veya çoklu dokunma işlevi sağlamak için canlandırılabilir. Oluşturulan görselleştirme ekranları, CODESYS proje karşılaştırması kullanılarak diğer projelerle kolayca karşılaştırılabilir.

Entegre Alarm Yönetimi

PLC değişkenlerine dayanarak, üretim, makine veya işletme için kritik koşulları sınıflara, gruplara ve türlere bölebilir, görselleştirmede gösterilmesini sağlayabilir ve ardından buna göre tepki verebilirsiniz.

Kapsamlı Kullanıcı Yönetimi

Tek tek görselleştirme öğelerine kadar tüm kullanıcı arabirimi öğeleri, tek tek kullanıcılar veya kullanıcı grupları için erişim haklarına dayalı olarak uygun şekilde yönetilebilir. Sunulan oturum açma işlevi, şifre yönetimi ve kullanıcı yönetimi çevrimiçi modda da mevcuttur.

Kullanıcı dostu Stil Anahtarı

Görselleştirme öğelerinizin ve görselleştirme ekranlarınızın grafiksel bilgilerini stil tanımlarına yatırın.  Bu, stili değiştirerek tüm projeyi müşterinizin görünümüne ve hissine dönüştürmeyi mümkün kılar.

Akıllı Yeniden Kullanılabilirlik

Yeniden kullanılabilirlik için tüm görselleştirme ekranlarını kitaplıklara yatırın. Parametre arayüzü ile oluşturulan görselleştirme nesneleri IEC 61131-3 işlev blokları kadar esnek bir şekilde kullanılabilir.

Dil Değiştirme / Görüntüler / Birim Dönüştürme

Resimler ve metinler listeler halinde yönetilir. Piksel grafikler (JPG, PNG, GIF vb.) veya örneğin vektör grafikleri (SVG) referans alınabilir / gömülebilir ve kullanıcı arayüzünün oluşturulması için kullanılabilir. Statik ve dinamik olarak biriktirilen elemanlara bu nedenle kolayca erişilebilir.

Metin listeleri, dışa aktarma / içe aktarma işlevini kullanarak çeviri için harici ekip üyelerine sunulabilir. Görselleştirme, Unicode veri formatı kullanılarak tüm dillerde çevrilebilir ve görüntülenebilir. Dil anahtarıyla birlikte, değerlerin girilmesi ve görüntülenmesi için otomatik olarak dönüştürülen birimlere de sahip olabilirsiniz.

Veri Kaydı için ince modüller

Hızlı bir genel bakış için: İzleme, histogram veya trend işlevlerini kullanarak makinenizin veya tesisinizin işlem verilerini izleyin ve kaydedin

Esnek İletişim Kavramı

Veri Kaynakları size bir dizi farklı olasılık sunar: Bir projede farklı üreticilerin birkaç denetleyicisinin görselleştirilmesi veya bir projenin ekranlarının birkaç farklı görüntüleme cihazında görüntülenmesi. Denetleyiciler arasındaki ve görselleştirme için iletişim, X.509 sertifikaları aracılığıyla şifrelenebilir ve böylece bm'ye karşı korunabilir

Mevcut Müşteriler

 • Geliştirme ortamındaki istemci, örneğin denetleyiciye bağlıyken test, servis veya tanılama amacıyla CODESYS Geliştirme Sistemini kodlar
 • CODESYS Web Görselleştirme: Web tarayıcısı, Java betiği aracılığıyla denetleyicinin web sunucusuyla iletişim kurar ve HTML5 CanvasElement kullanarak görselleştirmeyi duyarlı tasarımla görüntüler. Bu teknoloji çoğu tarayıcı tarafından desteklenir ve iOS ve Android için de kullanılabilir.
 • CODESYS Hedef Görselleştirme: Dahili veya harici bir ekran için bir sürücü, denetleyicinin kendisini bir istemciye dönüştürür: Bir aygıtta denetleyici ve görselleştirme
 • CODESYS HMI: Taşınabilir bir istemci, görselleştirme ekranlarının örneğin Microsoft Windows veya Linux® altında uzak ekranlarda görüntülenmesini mümkün kılar.

Nasıl gidilir

Makine / tesis inşaat sektöründe veya benzerlerinde sistem entegratörü veya kullanıcısısınız:

 • Önkoşul: CODESYS ile programlanabilir bir denetleyici kullanıyorsunuz. Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar. Alternatif olarak, CODESYS Mağazasından standart cihaz platformları için bir SoftPLC kullanabilirsiniz.
 • CODESYS Geliştirme Sistemi programlama ortamında: kullanıcı arayüzlerinin projelendirilmesi (görselleştirmeler), denetleyiciyi CODESYS Geliştirme Sisteminde entegre istemci ile çalıştırma, örneğin uygulama testleri veya devreye alma sırasında. CODESYS Geliştirme Sistemi ücretsiz olarak kullanılabilir - proje planlaması için ek lisans gerekmez.
 • CODESYS HMI: Görselleştirme ekranları uzak bir bilgisayarda görüntülenebilir. PC iş istasyonu başına bir lisans gereklidir. CODESYS Geliştirme Sisteminin kurulumunda bir demo sürümü bulunabilir. CODESYS Hmı'nin tam sürümünün lisanslanması CODESYS Mağazasında yapılır.
 • Entegre CODESYS TargetVisu veya CODESYS WebVisu ile denetleyici: Kullanıcı arayüzleri / görselleştirme maskeleri dahili veya bağlı bir ekranda (CODESYS TargetVisu) veya ağdaki herhangi bir tarayıcıda (CODESYS WebVisu) görüntülenir. Görselleştirme lisansı cihaza dahildir veya SoftPLC sistemleri için CODESYS Mağazasından satın alınabilir

Programlanabilir cihazların üreticisisiniz:

Cihazınızda CODESYS TargetVisu veya CODESYS WebVisu seçenekleriyle CODESYS Kontrol çalışma zamanı sistemini uygulayın.
Daha fazla bilgi veya teklif için lütfen aşağıdaki satış departmanımızla iletişime geçin info@emea.com.tr

Ürünler

IEC 61Profesyonel Görselleştirme arayüzlerinin oluşturulması PLC programlama ortamına tamamen entegre Codesys Development System - hedef cihazda, PC'de veya İnternet tarayıcısında görüntüleme131-3'e göre akıllı cihazlardan, Embedded'den PC tabanlı-özelleştirilebilir çalışma zamanı sistemi CODESYS Control ile

EMEA Technology

WebVisu

CODESYS Geliştirme Sisteminde oluşturulan görselleştirme ekranları internet tarayıcısı kullanılarak çalıştırılabilir

EMEA Technology

HMI

Uzak sistemlerde proses verilerinin ve kontrol değerlerinin tesis genelinde görüntülenmesi

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek