“ inspiring technologies ”

IEC 61131-3 denetleyicileri için çalışma zamanı sistemi

IEC 61131-3'e göre codesys'li bir cihazı programlamak ve tasarlamak için uygun yazılım gereklidir: CODESYS Control SoftPLC çalışma zamanı sistemi. Gömülü veya PC tabanlı herhangi bir cihazı IEC 61131-3 uyumlu bir endüstriyel denetleyiciye dönüştürür. Ayrıca, bu çalışma zamanı sistemi, denetleyicinizin otomasyon ortamındaki diğer bileşenlerle iletişim kurabilmesi için önemli eklenti işlevleri içerir.

CODESYS son kullanıcıları

Milyonlarca CODESYS uyumlu tek cihaz ve 500'den fazla üreticiden 1.000'den fazla farklı cihaz türü, otomasyon projeleriniz için size geniş bir donanım yelpazesi sunar. Bu cihazlar CODESYS ile hemen programlanabilir. CODESYS Inside, CODESYS uyumlu cihazlar sunan bir dizi üretici sunar.

Ayrıca CODESYS Mağazası, çeşitli standart platformlar için CODESYS Kontrollü kullanıma hazır SoftPLC sistemleri sunar. Kullanıcılar bu sistemleri cihazlarına kendi başlarına kurabilirler.

CODESYS Control Extension Paketinin yardımıyla, bu SoftPLC sistemleri müşteriye özel gereksinimlere uygun şekilde uyarlanabilir. Tipik kullanım durumları şunları içerir:

 • IEC uygulamasından mevcut C kodu ve API'lerin kullanımı
 • Yerel veya bağlı G / Ç desteği, kalıcı veriler, başlatma / durdurma anahtarları
 • Dış olayların tetiklenmesi ve uygulama olaylarına kayıt yapılması
 • PLCShell komutlarını kullanarak kendi yapılandırma hizmetlerinin sağlanması

Paket, CODEYS Yükleyicisi ile birlikte ücretsiz olarak gelir.

Cihaz üreticileri

CODESYS Denetiminin modülerliği ve ölçeklenebilirliği sayesinde, CODESYS Çalışma Zamanı Araç Seti yardımıyla çalışma zamanı sistemini hemen hemen her platforma veya gereksinime uyarlayabilirsiniz. Deneyimli proje mühendislerimiz bunu yaparken size destek olacaktır.

Alternatif olarak, donanımınıza CODESYS Mağazasından uygun bir SoftPLC kurun ve softplc'yi gereksinimlerinize uyarlamak için ücretsiz CODESYS Denetim Uzantı Paketini (yukarıya bakın) kullanın.

EMEA Technology

Detaylar: Teknik fonksiyonlar ve özellikler

CODESYS Kontrolünün İşlevleri

 • CODESYS Geliştirme Sistemi ile iletişim
 • CODESYS tarafından derlenen uygulama kodunu indirin, yönetin ve yürütün
 • CODESYS geliştirme sistemi içinde uygulamanın hata ayıklanması
 • G /Ç sistemlerinin ve saha otobüslerinin kullanımı
 • Veri ve know-how koruması için güvenlik işlevlerinin sağlanması
 • Gelişmiş hareket uygulamaları için CODESYS TargetVisu/WebVisu veya CODESYS SoftMotion CNC+Robotics gibi isteğe bağlı eklenti ürünlerin yürütülmesi 

Eklenti ürünler

 • PLCHandler: Herhangi bir yazılım istemcisinin (örneğin, SCADA, HMI) CODESYS Kontrol çalışma zamanı sistemi ile iletişimi için özel yazılım kitaplığı. Uygun iletişim ve komuta hizmetleri, denetleyiciye doğrudan erişime izin verir.
 • OPC Sunucusu: Ağdaki diğer otomasyon cihazlarına standartlaştırılmış yazılım arayüzü
 • OPC UA Sunucusu: Değişken verilere platformdan bağımsız standart erişim için güçlü aygıt platformları için çalışma zamanı sistemi için eklenti bileşenler
 • Görselleştirme ve Hareket: Bu eklenti ürünler kısmen çalışma zamanı sistemi bileşenleri olarak uygulanır. Daha fazla bilgi için lütfen ilgili alanlara, Görselleştirme ve Hareket CNC Robotiklerine bakın.
 • Artıklık: Yedekli kontrol mimarilerini uygulamak için CODESYS Araç Seti Makinelerin ve tesislerin arıza güvenliği için yedekli kontrol mimarilerini uygulamak için CODESYS Araç Seti. Aynı anda çalışan ve birbirini izleyen aynı endüstriyel kontrolör üreticileri için tasarlanmıştır.
 • Çok çekirdekli: Simetrik Çok Çekirdekli işleme (SMP) desteğine sahip standart aygıtlar için eklenti bileşen

CODESYS Denetiminin Özellikleri

 • Ölçeklenebilir işlevsellik: Farklı 32 bit ve 64 bit CPU platformları (CISC / RISC) için hedef cihazın performansına ve bellek tasarımına uyarlanabilir, sistem yapılandırıcılı dağıtım
 • Ürün olarak çalışma zamanı sistemi: Kalitesi kanıtlanmış, milyonlarca endüstriyel uygulamada kurulmuş, kısa sürede uygulanması mümkün
 • Belgelenmiş uyarlama arayüzleri: Belirli cihaz özelliklerine ve gereksinimlerine uyarlanabilir ve genişletilebilir
 • Sistem ortamına bağlı olarak nesne veya kaynak kodu olarak dağıtım: Farklı işletim sistemlerine ve geliştirme ortamlarına kolay uyum (araç zincirleri)
 • Microsoft Windows / Linux® / VxWorks® için kullanıma hazır: Referans platformlarda testler hemen mümkündür, standart sistemler için SoftPLC mevcuttur (ıpc'ler, Raspberry Pİ, BeagleBone® Black, vb.) CODESYS Mağazasında daha fazla bilgi ve indirme

CODESYS Kontrolünün Uygulanması

 • CODESYS Çalışma Zamanı Araç Setini gerektirir
 • Öngörülebilir geliştirme çabası sağlamak için yapılandırılmış uygulama süreci
 • CODESYS Grubunun deneyimli proje mühendislerinden destek

Howtoget

Son kullanıcı olarak, örneğin makine ve tesis yapımında

CODESYS Denetimi, mevcut tüm CODESYS denetleyicilerinde uygulanır.

Standart platformlar için seçenek: CODESYS Mağazasında bulunan tüm SoftPLC varyantları için uygulama tabanlı lisanslar satın alın. Uygulama tabanlı lisanslar hakkında daha fazla bilgi için CODESYS Mağazasını ziyaret edin.

İsterseniz, softplc'yi donanımınıza en uygun şekilde genişletmek veya uyarlamak için ücretsiz CODESYS Control Uzantı Paketini kullanın.

Programlanabilir cihaz üreticisi olarak

CODESYS Runtime Toolkit'i satın alın ve cihazınızda CODESYS Control runtime sistemini uygulayın.

Standart platformlar için seçenek: CODESYS Mağazasında bulunan tüm SoftPLC varyantları için uygulama tabanlı lisanslar satın alın. Uygulama tabanlı lisanslar hakkında daha fazla bilgi için CODESYS Mağazasını ziyaret edin.

İsterseniz, softplc'yi donanımınıza en uygun şekilde genişletmek veya uyarlamak için ücretsiz CODESYS Control Uzantı Paketini kullanın.

Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin info@emea.com.tr

Ürünler

IEC 61131-3'e göre akıllı cihazlardan, Embedded'den PC tabanlı-özelleştirilebilir çalışma zamanı sistemi CODESYS Control ile

EMEA Technology

Çalışma Zamanı Araç Takımı

CODESYS ile programlanabilen özelleştirilmiş bir PLC çalışma zamanı sistemine sahip endüstriyel IEC 61131-3 denetleyicilerinin uygulanması için SDK

EMEA Technology

Kontrol

CODESYS Denetimi, CODESYS Geliştirme Sistemine karşılık gelen çalışma zamanı sistemidir.

EMEA Technology

CODESYS Sanal Kontrol SL

CODESYS Virtual Control SL IEC 61131-3 uyumlu çalışma zamanı sistemi CODESYS Virtual Control SL, kapsayıcı veya hiper yönetici / sanal makineye sahip herhangi bir mimariye gerektiği sıklıkta ve ölçeklenebilir performansla kurulabilir.

EMEA Technology

PLCHandler

Harici sistemlerden CODESYS kontrol cihazlarındaki PLC değişkenlerine kolay erişim için kompakt yazılım arayüzü (API)

EMEA Technology

OPC Sunucusu

Açık Platform İletişimi yoluyla bir denetleyicinin IEC 61131-3 işlem verilerine erişmek için Standart Arayüz.

EMEA Technology

OPC UA

Akıllı Fabrika ve Endüstri 4.0 Sistemlerinde iletişim için Standart Arayüz

EMEA Technology

Artıklık Araç Seti

Tek Bir Uygulama için iki Endüstriyel IEC 61131-3 Denetleyicisi, Uygulamanın Arızalanmasını Güvenli Hale getirir

EMEA Technology

Çok Çekirdekli

Simetrik Çok Çekirdekli işleme (SMP) desteğine sahip standart aygıtlar için eklenti bileşen

EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology EMEA Technology
Destek